close
دانلود آهنگ جدید
× بستن تبليغات
Code Center
بیمه دی | نمایندگی مهندس محمدی کد 5137 - 5
قالب وبلاگ
تبلیغات
x

طراحی سایت بیمه

1197 بار بازدید
علی
چهارشنبه 05 شهريور 1393 ، 21:45

اتومبیل‌ وسیله‌ای‌ است‌ که‌ تقریباً   از اواخر قرن‌ نوزدهم‌ و به‌ شکلی‌ همه‌گیر وارد زندگی‌ انسان‌ در جوامع‌ بشری‌ شده‌و نقشی‌ بسیار مهم‌ در حمل‌ مسافر و جابجایی‌ کالا دارد. اصولا در بیشتر جوامع‌ انسانی‌ بیشترین‌ جابجایی‌ مردم‌ ومسافران‌ به‌ وسیله‌ اتومبیل‌ صورت‌ می‌پذیرد و اتوبوسها، کامیونها و اتومبیلهای‌ سواری‌ در ابعادی‌ وسیع‌ چنان‌ در بطن‌زندگی‌ انسانها رسوخ‌ کرده‌اند، که‌ براستی‌ باید گفت‌ زندگی‌ انسان‌ بدون‌ بهره‌گیری‌ از این‌ وسیله‌ نقلیه‌ موتوری‌ ناممکن‌است اتومبیل‌ در زندگی‌ صنعتی‌ و کشاورزی‌ و رسانیدن‌ کالا از محل‌ تولید به‌ بازار مصرف‌ و داد و ستد بین‌المللی‌ نقشی‌سازنده‌ و پراهمیت‌ دارد، و در واقع‌ یکی‌ از ویژگیهای‌ بارز و مشخص‌ قرن‌ بیستم‌، پدید آمدن‌ این‌ وسیله‌ نقلیه‌ است‌.پدیدار شدن‌ این‌ وسیله‌ نقلیه‌ اگرچه‌ به‌ همراه‌ خود رفاه‌ و آسایش‌ و سرعت‌ را به‌ ارمغان‌ آورده‌، اما به‌ همان‌ نسبت‌باعث‌ بروز مشکلات‌ بسیار و خطرات‌ فراوان‌ هم‌ شده‌ است‌، زیرا خطر تصادم‌ و برخورد با این‌ وسیله‌ نقلیه‌ روبه‌افزایش‌ نهاده‌ و تنها راه‌ جبران‌ و کمک‌ به‌ زیاندیدگان‌ این‌ پدیده‌ قرن‌ بیستم‌ و رفع‌ و یا تقلیل‌ اثرات‌ نامطلوب‌ آن‌ درزندگی‌ زیاندیدگان‌ استفاده‌ از بیمه‌ است.
شرکتهای‌ بیمه‌ با درک‌ این‌ نیاز جوامع‌ انسانی‌، طرحهای‌ متفاوتی‌ برای‌ جبران‌ خسارات‌ این‌ حوادث‌ ارائه‌ داده‌اند.در بیمه‌ اتومبیل‌، گاهی‌ تعهد بیمه‌گر جبران‌ خسارت‌ وارد به‌ وسیله‌ نقلیه‌ بیمه‌ شده‌ است‌ و گاهی‌ خسارات‌ وارد به‌شخص‌ ثالث‌ را جبران‌ می‌کند معمولا کلیه‌ حوادث‌ زیانبار ناشی‌ از تصادفات‌ رانندگی‌ به‌ یکی‌ از سه‌ حالت‌ زیراست‌:
- راننده‌ مقصر است‌ و زیاندیده‌ مالی‌ و جانی‌ کاملا بی‌تقصیر است
- زیان‌دیده‌ مقصر است‌ و راننده‌ کاملا بی‌تقصیر است
- راننده‌ و زیاندیده‌ هر دو در ایجاد حادثه‌ مقصرند
تشخیص‌ هریک‌ از سه‌ مورد فوق‌ صرفاً برعهده‌ مقامات‌ صلاحتیدار راهنمایی‌ و رانندگی‌ است‌ و در صورت‌ عدم‌توافق زیاندیده‌ با مقصر حادثه‌، نتیجه‌گیری‌ از حادثه‌ براساس‌ گزارش‌ مأموران‌ انتظامی‌ با محاکم‌ صالحه‌ است‌ ذکر این‌نکته‌ لازم‌ است‌ که‌ برای‌ تسویه‌ خسارات‌ سنگین‌ شرکتهای‌ بیمه‌ به‌ ارائه‌ گزارش‌ مقامات‌ انتظامی‌ که‌ از حادثه‌ بازدیدکرده‌اند نیاز دارند.شرکتهای‌ بیمه‌ در ایران‌ پوششهای‌ متفاوتی‌ را در زمینه‌ بیمه‌ اتومبیل‌ ارائه‌ داده‌اند که‌ به‌ طور خلاصه‌ به‌ شرح‌ زیراست‌ :
- پوشش‌ بیمه‌ بدنه‌ اتومبیل‌
- بیمه‌ شخص‌ ثالث‌ (بیمه‌ اجباری‌ مسئولیت‌ مدنی‌ دارندگان‌ وسایل‌ نقلیه‌ موتوری‌ در مقابل‌ اشخاص‌ثالث‌).
- بیمه‌ حوادث‌ سرنشین‌.
- بیمه‌ مازاد مسئولیت‌ مدنی‌ دارندگان‌ وسایل‌ نقلیه‌ موتوری‌ زمینی‌ در مقابل‌ اشخاص‌ ثالث‌ (تاحددیه‌).
 
بقیه مباحث در ادامه مطلب
ادامه مطلب
1253 بار بازدید
علی
چهارشنبه 05 شهريور 1393 ، 21:34

ظهور بیمه های اموال نتیجه طبیعی و منطقی نیاز انسان به حصول اطمینان و آرامش فکری در مقابل انواع خطراتی است که اموال او را در زندگی تهدید می نماید . بر این اساس وظیفه شرکتهای بیمه جبران خسارت وارده به بیمه گذاران می باشد . آتش سوزی از جمله خطرات بالقوه ای است که همواره انسان و فعالیتهای او را تهدید می کند . شرکت بیمه دی آمادگی دارد تا اطمینان خاطر شما هموطنان گرامی را در صورت بروز حوادث تأمین نماید .
انواع خطرات تحت پوشش بیمه آتش سوزی شرکت بیمه دی:
خطرات تحت پوشش بیمه آتش سوزی به دو دسته کلی تقسیم می شوند .
1- خطرات اصلی
2- خطرات تبعی ( اضافی )
الف – خطرات اصلی که بطور کلی تحت پوشش این بیمه نامه قرار دارند عبارتند از آتش سوزی ، صاعقه و انفجار .
ب _ اهم خطرات تبعی که میتوان با پرداخت حق بیمه متعلقه در بیمه نامه آتش سوزی تحت پوشش قرارداد عبارت است از :


•  زلزله و آتشفشان :
خسارتهایی که مستقیماً در اثر وقوع زلزله و آتشفشان و یا آتش سوزی همزمان با حوادث مزبور ایجاد شده باشد در این پوشش قابل تأمین می باشند . همچنین کلیه خسارتهای ایجاد شده ظرف 48 ساعت متوالی در طول مدت اعتبار بیمه نامه یک حادثه تلقی می گردد . خسارتهای غیرمستقیم ( مانند بی خانمانی ، تعطیلی موسسات بازرگانی ، قطع آب و برق و گاز ،‌بیکاری و امثالهم ) تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرند
•  سیل و طغیان آب :
هرگونه تغییر مسیر آب در رودخانه و یا خارج از مسیر اصلی که در اثر بارندگی و یا طغیان و یا هر دو آنها و یا شکستن سد باشد در اصطلاح بیمه ای سیل محسوب می شود . معمولاً باران های بسیار شدید در نقاط کوهستانی که دارای شیب تند می باشند باعث جاری شدن سیل می گردد . این بارندگی ها در نقاط پست باعث بوجود آمدن تنداب شده که از نظر ماهیت با سیل متفاوت
می باشد .
•  طوفان و گردباد :
طوفان بعلت خاصیت تهاجمی و فاجعه آمیزی که دارد ، همواره زیانهای هنگفتی به بیمه گران تحمیل کرده است . بیمه گران ، یا طوفان را بر مبنای تعریف مندرج در شرایط خصوصی و یا بر مبنای عرف و مقررات علوم هواشناسی تعهد می نمایند .
تعریف طوفان : بادهای نسبتاً شدید که معمولاً با شن ، باران ،‌رگبار ،‌ برف و تگرگ همراه بوده و در مواردی منجر به تخریب می گردد را طوفان می گویند مشروط بر اینکه سازمان هواشناسی وقوع آنرا تأیید نماید .
•  ترکیدگی لوله آب :
خسارتهای آبدیدگی وارد به مورد بیمه ناشی از ترکیدن و لبریز شدن تانکها ،‌ جداشدن اتصالات لوله های آب و فاضلاب ، تأسیسات و سایر دستگاههای آبرسانی و یا لوله کشی که در محل مورد بیمه نصب شده باشد .
•  ضایعات ذوب برف و آب باران :
خسارات ناشی از باران یا ذوب برف و تگرگ در محل مورد بیمه مشروط بر آنکه آب از طریق بام و یا گرفتگی لوله های فاضلاب و یا لبریز شدن آب روشیروانی و یا ناودانها به محل مورد بیمه نفوذ کرده باشد.

 

بقیه مطالب در ادامه مطلب

ادامه مطلب
1322 بار بازدید
علی
چهارشنبه 05 شهريور 1393 ، 16:50

بیمه های باربری

اصولا بیمه‌ حمل‌ و نقل‌کالا پوششی‌است‌ که‌ بیمه‌گر درمقابل‌ دریافت‌ حق‌بیمه‌ متناسب‌ با پوشش‌ بیمه‌ای‌ ازبیمه‌گذار، تعهد می‌کند که‌ چنانچه‌ کالای‌ مورد بیمه‌ در جریان‌ حمل‌ و جابجایی‌ ازمبدأ به ‌مقصد مندرج‌ در بیمه‌نامه‌ و به ‌علت ‌وقوع ‌یکی ‌از خطرات ‌مندرج‌ در بیمه‌نامه ‌تلف‌ و یا دچار خسارت ‌شد و یا بیمه‌گذار براساس‌ قوانین‌ و مقررات ‌بین‌المللی‌ متحمل ‌پرداخت‌ هزینه‌هایی‌گردید، زیان‌ وارد به‌کالا را جبران‌ کرده‌ و هزینه‌ها را هم‌ بپردازد. البته‌علاوه ‌بر پوشش های‌ گفته‌شده‌، دربعضی از موارد زیان‌ وخسارات ‌وارد به ‌اشخاص ‌ثالث‌ هم‌ تحت‌ پوشش‌ این ‌بیمه‌نامه‌ها قرار می‌گیرد.
حمل‌ و نقل‌ و جابجایی‌ کالا ممکن‌ است‌ توسط وسایل‌ حمل‌ و نقل‌ مختلف‌ مانند کشتی‌، هواپیما، کامیون‌ و قطار انجام‌ پذیرد. به‌ همین‌ دلیل‌ در این‌ سرفصل‌ بیمه‌ حمل‌ و نقل‌ کالا را به‌ سه‌ بخش‌ عمده‌ و اساسی‌ به‌ شرح‌ زیر تقسیم‌می‌کنیم‌ :
بیمه‌ حمل‌ و نقل‌ دریائی
بیمه‌ حمل‌ و نقل‌ زمینی
بیمه‌ حمل‌ و نقل‌ هوایی
در بسیاری‌ از مواقع‌ اجازه‌ استفاده‌ از وسایل‌ مختلف‌ حمل‌ کالا در بیمه‌نامه‌ داده‌ می‌شود و در نتیجه‌ کالا با کشتی‌،کامیون‌ و قطار و احتمالا با هواپیما حمل‌ می‌شود و به‌ همین‌ دلیل‌ این‌ گونه‌ بیمه‌نامه‌ها مورد تقاضای‌ متصدیان‌ حمل‌ ونقل‌ است‌ که‌، آزادی‌ عمل‌ بیشتری‌ را در اختیار آنها قرار می‌دهد. بنابراین‌ چنانچه‌ کالا تمام‌ مسیر حمل‌ را با یک‌وسیله‌ نقلیه‌ طی‌ کند، بارنامه‌ مربوط به‌ آن‌ وسیله‌ حمل‌ صادر می‌شود و در نتیجه‌ بیمه‌نامه‌ هم‌ بر همان‌ اساس‌ صادرمی‌گردد.

بیمه‌ باربری‌ دریایی‌
قرارداد بیمه‌ باربری‌ دریایی‌، قراردادی‌ است‌ که‌ براساس‌ آن‌ بیمه‌گر تعهد می‌کند که‌ خسارات‌ وارد به‌ کالای‌ موردبیمه‌ را که‌ در جریان‌ حمل‌ بر اثر حوادث‌ دریا حادث‌ شده‌ باشد باتوجه‌ به‌ شرایط و استثنائات‌ بیمه‌نامه‌ جبران‌ کند. بایدبه‌ این‌ واقعیت‌ توجه‌ کرد که‌ تعهد بیمه‌گر در جبران‌ خسارت‌ واردصرفاً مربوط به‌ مواردی‌ است‌ که‌ تلف‌ کالا و یاخسارت‌ ناشی‌ از خطرات دریا و یا حوادث‌ وسیله‌ نقلیه‌ باشد. در ایران‌ شرکتهای‌ بیمه‌ به‌ طور معمول‌، بیمه‌نامه‌های‌باربری‌ دریایی‌ خود را براساس‌ شرایط بیمه‌نامه‌های‌ انستیتوی‌ بیمه‌گران‌ لندن‌ صادرمی‌کنند، یعنی‌این‌ که‌ صنعت‌بیمه‌ کشور پذیرای‌ اصول‌ و مقررات‌ یکنواخت‌ بازارهای‌ بیمه‌ جهانی‌ شده‌است‌ تا داد و ستد اتکایی‌ هم‌ دراین‌ زمینه‌تسهیل‌ شده‌باشد.

نگاهی‌ به‌ حجم‌ واردات‌ و صادرات‌ کالا چه‌ قبل‌ و چه‌ بعد از انقلاب‌ گویای‌ فعالیتهای‌ اقتصادی‌ کشور است‌ واهمیت‌ استراتژیک‌ بیمه‌نامه‌ حمل‌ و نقل‌ دریایی‌، زمینی‌ و هوایی‌ را نشان‌ می‌دهد.کالای‌ خریداری‌ شده‌ بدون‌ در نظر گرفتن‌ نحوه‌ خرید آن‌ به‌ وسیله‌ خریدار و یا فروشنده‌ بیمه‌ می‌شود. در بیمه‌نامه‌باربری‌ دریایی‌، بیمه‌گر تعهدات‌ خود را در قبال‌ بیمه‌گذار به‌روشنی‌ در بیمه‌نامه‌ تصریح‌ و استثنائات‌ را مشخص‌می‌کند. به‌ منظور ارائه‌ یک‌ تقسیم‌بندی‌ مفید و ساده‌، بیمه‌نامه‌های‌ باربری‌ را برحسب‌ نوع‌ بیمه‌نامه‌ و نوع‌ کالای‌ موردحمل‌ می‌توان‌ به‌ چهار گروه‌ اصلی‌ و اساسی‌ تقسیم‌ کرد که‌ به‌ اختصار به‌ شرح‌ آنها می‌پردازیم‌. قبل‌ از ورود به‌ بحث‌درباره‌ انواع‌ بیمه‌نامه‌های‌ باربری‌، لازم‌ است‌ این‌ مسئله‌ توضیح‌ داده‌ شود که‌ بیمه‌ بدنه‌ کشتی، خسارت‌همگانی، هزینه‌های‌ نجات‌،عدم‌ تحویل‌ کالا و خطر جنگ در طبقه‌بندی‌ بیمه‌های‌ دریایی‌ قرارمی‌گیرند.

 
ادامه مباحث در صفحه ادامه مطلب
ادامه مطلب
1347 بار بازدید
علی
چهارشنبه 05 شهريور 1393 ، 16:44

عیوب اساسی و پنهان ساختمان ( تضمین کیفیت ساختمان )
 
در راستای اعتلای فرهنگ بیمه و تحقق  اهداف  سند چشم انداز توسعه کشور ، شرکت بیمه دی مصمم است  با استعانت از الطاف خداوند جل و علی،گامی نوین در  ارایه خدمات تخصصی بیمه ای علی الخصوص در زمینه بیمه تضمین کیفیت ساختمان  خدماتی را ارائه نماید.
 
اهداف شرکت بیمه دی در بیمه تضمین کیفیت ساختمان :

1-حفظ ثروت های ملی

2-توسعه امنیت سازندگان و سرمایه گذاران بخش ساختمان

3-حمایت و حفظ حقوق مصرف کنندگان

4-ارتقاء کیفیت ساختمان ها

5-رعایت اصول فنی و استانداردها در تولید ساختمان

6-حفظ شان و جایگاه حرفه ای جامعه مهندسی کشور

7-سهولت در امر فعالیت بنگاههای سرمایه گذاری و بانک ها در جهت اعطای وام ساخت و خرید مسکن به دلیل انجام بازرسی ها و نظارت های فنی توسط بازرسین بیمه گر و پوشش های بیمه ای مربوط

این بیمه نامه خسارات مالی ناشی از عیوب پنهان را به شرح زیر تامین می نماید:
 
1.ویرانی کل ساختمان یا خسارت وارده به ساختمان.

2.هزینه هایی که به منظور جلوگیری از تخریب یا توسعه خسارت صورت می گیرد.

3.هزینه های لازم برای پاکسازی محل و برداشت ضایعات.

-پوشش این بیمه نامه منوط به نظارت بازرس فنی منتخب بیمه گر بر عملیات اجرایی ساختمان است.این نظارت از زمان شروع عملیات ساختمان آغاز می شود.نحوه نظارت،وظایف بازرس فنی و شرایط فنی ساختمان ها به موجب دستورالعملی خواهد بود.
هرگونه نقص در سرمایه مورد بیمه ناشی از طراحی غلط (خلاف استانداردها، قوانین و مقررات، انجام محاسبات نادرست و ...)، مواد یا مصالح معیوب و اجرای نادرست کار (اجرای ضعیف یا نادرست توسط پیمانکار یا مجری در بخشهای اجرای سازه ها ، تاسیسات مکانیکی و الکتریکی) که درطی اعتبار بیمه‌نامه به بیمه‌گر اعلام میشود و در زمان صدور گواهی پایان کار و گواهی تأیید بازرس فنی بیمه‌گر، آشکار نشده باشد بشرح تحت پوشش می باشد :

1-دو سال اول از تاریخ شروع پوشش بیمه‌ای جبران هر نوع خسارت فیزیکی وارد به سازه‌های اصلی و جانبی ساختمان بعلت عدم رعایت استانداردها 

2-سال سوم تا دهم از تاریخ شروع پوشش بیمه‌ای جبران هر نوع خسارت فیزیکی وارد به سازه‌های اصلی و جانبی ساختمان ناشی از نقص در سازه‌های اصلی ساختمان بعلت یکی از خطرات تحت پوشش در بیمه نامه.

مدت زمان بیمه نامه

 پوشش این بیمه نامه از تاریخ صدور گواهی پایان کار کلی ساختمان آغاز و ده سال پس از آن تاریخ پایان خواهد یافت.مگر اینکه توافق دیگری صورت گیرد.(پوشش این بیمه نامه از تاریخ صدور گواهی پایان کار کلی ساختمان و یا صدور گواهی تائید بازرس فنی منتخب بیمه گر آغاز و ده سال پس از آن تاریخ پایان خواهد یافت.)
 

بقیه مباحث در ادامه مطلب
ادامه مطلب
1243 بار بازدید
علی
چهارشنبه 05 شهريور 1393 ، 16:39

ممکن‌ است‌ براثر غفلت‌ یا قصور فردی‌، خساراتی‌ مالی‌ و جانی‌ به‌ اشخاص‌ ثالث‌ وارد شود. که‌ در نتیجه‌، آن‌ فردمحکوم‌ به‌ پرداخت‌ غرامت‌ به‌ اشخاص‌ ثالث‌ شود; در مواردی‌ نیز مسئولیت‌ و یا خساراتی‌ ناشی‌ از تولید، ساخت‌،اداره‌ و مدیریت‌ و یا ارائه‌ خدمات‌ سرویس‌ و نگهداری‌ در مورد اشخاص‌ ثالث‌ وجود دارد (حتی‌ در مورد منازل‌مسکونی‌); ممکن‌ است‌ بواسطه‌ امور شغلی‌ از قبیل‌ بازسازی‌، پذیرایی‌، ساخت‌ و تولید در بعضی‌ مواقع‌ خسارات‌جانی‌ و مالی‌ سنگینی‌ به‌ افراد وارد آید که‌ مسئولیت‌ این‌ موارد متوجه‌ کارفرماست‌; غفلت‌ فردی‌ ممکن‌ است‌ منجر به‌خسارت‌ مالی‌ یا صدمه‌ جانی‌ به‌ شخص‌ یا اشخاص‌ ثالث‌ گردد و شخص‌ خاطی‌ مسئول‌ جبران‌ خسارات‌ و صدمات‌وارده‌ است‌. به‌ همین‌ منظور وجود بیمه‌ای‌ مانند بیمه‌ مسئولیت‌ می‌تواند حائز اهمیت‌ خاصی‌ باشد. در سالهای‌ اخیراین‌ نوع‌ بیمه‌ دارای‌ رشد و گسترش‌ بالایی‌ بوده‌ است‌. خسارات‌ ناشی‌ از مسئولیت‌ براثر عمل‌ اشتباه‌ و غفلت‌آمیز یک‌شخص‌ حقیقی‌ و یا حقوقی‌ که‌ در انجام‌ کاری‌ کلیه‌ اقدامات‌ احتیاطی‌ را رعایت‌ نکرده‌ واقع‌ می‌شود. لازم‌ به‌ توضیح‌است‌ که‌ بیمه‌نامه‌های‌ مسئولیت‌ در هیچ‌ موردی‌ در قبال‌ اقدامات‌ و اعمال‌ عمدی‌ بیمه‌گذار که‌ منجر به‌ خسارات‌ مالی‌و جانی‌ شود، پوشش‌ ارائه‌ نمی‌دهد. زیرا حادثه‌ بیمه‌پذیر، به‌ حادثه‌ای‌ اطلاق‌ می‌شود که‌ اتفاقی‌ باشد. به‌ همین‌ دلیل‌خسارات‌ عمدی‌، خارج‌ از تعهد این‌ نوع‌ بیمه‌نامه‌ قرار می‌گیرد.
از انواع‌ بیمه‌نامه‌های‌ مسئولیت‌ می‌توان‌ بیمه‌نامه‌های‌ مسئولیت‌ مالکان‌ مستغلات‌، مستاجران‌، تولید کنندگان‌،مقاطعه‌کاران‌ و بیمه‌ مسئولیت‌ آسانسور و مسئولیت‌ حرفه‌ای‌ را نام‌ برد. نمونه‌ای‌ از بیمه‌نامه‌های‌ ذکر شده‌، بیمه‌نامه‌مسئولیت‌ مدنی‌ حرفه‌ای‌ پزشکان‌ است‌ که‌ بخشهایی‌ از آن‌ به‌ شرح‌ زیر است‌:

بیمه‌نامه‌ مسئولیت‌ مدنی‌ حرفه‌ای‌ پزشکان‌
پوشش‌ این‌ نوع‌ بیمه‌نامه‌ عبارت‌ است‌ از جبران‌ مسئولیت‌ مدنی‌ بیمه‌گذار ناشی‌ از قصور و تقصیر وی‌ در انجام‌ امورپزشکی‌ که‌ منجر به‌ وارد آمدن‌ صدمات‌ جسمانی‌، روانی‌ و یا فوت‌ اشخاص‌ ثالث‌ شود.
مواردی‌ که‌ خارج‌ از تعهد بیمه‌گر است‌ و غرامت‌ یا خسارتی‌ پرداخت‌ نمی‌شود (استثنائات‌) :
- خسارات‌ ناشی‌ از درمان‌ یا عمل‌ جراحی‌ خارج‌ از تخصص‌ بیمه‌گذار.
- خسارات‌ ناشی‌ از هرگونه‌ معالجه‌، مداوا و یا عمل‌ جراحی‌ توسط بیمه‌گذار در صورتی‌ که‌ وی‌ از مواد مخدر یاداروهای‌ خواب‌آور و یا مشروبات‌ الکلی‌ استفاده‌ کرده‌ باشد.
- غرامت‌ناشی‌ازهرگونه‌معالجه‌، مداوا ویاعمل‌جراحی‌که‌ خلاف‌قوانین‌ و مقررات‌ جاری‌ کشور باشد.
- غرامت‌ ناشی‌ از هرگونه‌ بیهوشی‌ عمومی‌ که‌ خارج‌ از درمانگاه‌ یا بیمارستان‌ انجام‌ شده‌ باشد.
- غرامت‌ ناشی‌ از دعاوی‌ اشخاص‌ ثالث‌ در خصوص‌ عدم‌النفع‌
- غرامت‌ ناشی‌ از انجام‌ معالجه‌، مداوا و یا عمل‌ جراحی‌ نسبت‌ به‌ منسوبین‌ درجه‌ یک‌ (سببی‌ و نسبی‌)
- غرامت‌ ناشی‌از انجام‌ هرگونه‌مداوا، معالجه‌ و یا عمل‌جراحی‌ به‌منظور زیبایی‌.
در این‌ نوع‌ بیمه‌نامه‌ تعهد بیمه‌گر در هر مورد محدود به‌ جبران‌ غرامت‌ مسئولیت‌ مدنی‌ بیمه‌گذار براساس‌ حداکثرسقف‌ مندرج‌ در بیمه‌نامه‌ است‌. لازم‌ به‌ توضیح‌ است‌ که‌ در مورد این‌ بیمه‌نامه‌ حداکثر سقف‌ تعهدات‌ مالی‌ برای‌ جرح‌و فوت‌ باید به‌نحوی‌ تعیین‌ شود که‌ منطبق‌با آراءصادره‌ از محاکم‌ و مراجع‌ ذیصلاح‌ قانونی‌ باشد.
 
 

بقیه مباحث در ادامه مطلب

ادامه مطلب
1128 بار بازدید
علی
چهارشنبه 05 شهريور 1393 ، 16:35

در این بیمه‌نامه که طرحی نوین برای خدمات‌رسانی بهینه به هموطنان گرامی می‌باشد، کلیه مسافرانی که عازم خارج از کشور هستند، می‌توانند با خرید بیمه‌نامه مسافران خارج از کشور ، از پوشش‌های درمانی این نوع بیمه‌نامه در سراسر دنیا بهره‌مند شوند. این بیمه‌نامه با توجه به قرارداد فی‌مابین شرکت بیمه دی و شبکه بین‌المللی شرکت کمک‌رسانی آکسا (Axa Assistance) تضمین و ارائه می‌شود. موضوع این بیمه‌نامه جبران هزینه‌های بیماری در خارج از کشور می‌باشد.

مهمترین مزایای بیمه‌نامه مسافرتی شرکت بیمه دی عبارتند از:
   - انتقال پزشکی
   - پرداخت هزینه‌های پزشکی
   - ارجاع پزشکی
   - پرداخت هزینه‌های فوریت‌های دندان‌پزشکی
   - بازگرداندن بیمه‌شده متوفی
   - کمک‌رسانی حقوقی
   - عیادت ضروری از ایران و مخارج اقامت
   - درخواست کمک برای رفع مشکلات در صورت فقدان مدارک مسافرتی
   - بازگرداندن کودکان بی‌سرپرست
   - ارسال پیام‌های فوری
   - مراجعت غیر منتظره به کشور محل سکونت
   - ارسال دارو
   - یافتن چمدان‌ها
   - تأخیر در دریافت چمدان‌ها
   - گم شدن چمدان‌ها
   - انتقال پزشکی

ادامه مطلب
1218 بار بازدید
علی
چهارشنبه 05 شهريور 1393 ، 16:31

بیمه‌ تمام‌ خطر نصب‌ (EAR)
بیمه‌ تمام‌ خطر نصب‌ یکی‌ از انواع‌ رشته‌های‌ بیمه‌ مهندسی‌ و جدیدترین‌ آنهاست‌ و امروزه‌ در دنیا کاربرد فراوانی‌دارد. این‌ نوع‌ بیمه‌، معمولا پوششهای‌ لازم‌ را در زمان‌ نصب‌ کلیه‌ ماشین‌آلات‌ صنعتی‌، کارخانه‌ها و همچنین‌ ساخت‌اسکلتهای‌ فلزی‌ ساختمانهای‌ بلند، ارائه‌ می‌دهد.

در گذشته‌ برای‌ پوشش‌ دادن‌ کلیه‌ خطرات‌ یک‌ پروژه‌ می‌بایست‌ بیمه‌نامه‌های‌ متعددی‌ از شرکتهای‌ بیمه‌ تهیه‌ شودتا خطرات‌ گوناگونی‌ چون‌ آتش‌سوزی‌، مسئولیت‌ مدنی‌، سرقت‌، دزدی‌ با شکستن‌ حرز، سیل‌، طوفان‌ و زلزله‌ راپوشش‌ داد. اما بیمه‌نامه‌ تمام‌ خطر نصب‌، پوششی‌ کلی‌ ارائه‌ می‌دهد و تمام‌ موارد پیشگفته‌ را دربرمی‌گیرد
امروزه‌پیمانکاران‌ یا صاحبان‌ پروژه‌های‌ سنگین‌ با خطرات‌ متعددی روبه‌رویند و منابع‌ تأمین‌ کننده‌ اعتبار این‌ گونه‌پروژه‌ها غالباً بانکها هستند و بانکها نیز در صورتی‌ برای‌ چنین‌ مواردی‌ سرمایه‌گذاری‌ می‌کنند که‌ مطمئن‌ باشند خطری‌سرمایه‌گذاری‌ را تهدید نمی‌کند، از این‌ رو ارائه‌ بیمه‌نامه‌هایی‌ مانند بیمه‌نامه‌تمام‌خطرنصب‌ برای‌ پروژه‌هایی‌ که‌ توسطبانکها و یا دولتها سرمایه‌گذاری‌ می‌شود الزامی‌ است‌.

مواردی‌ که‌ در تعهد بیمه‌گر است
بیمه‌ تمام‌ خطر نصب‌، پوشش‌ گسترده‌ای‌ برای‌ هرگونه‌ خسارت‌ پیش‌بینی‌ ناپذیر ناگهانی‌ به‌ ماشین‌آلات‌، کوره‌ها واموال‌ واقع‌ در محل‌ نصب‌ که‌ متعلق‌ به‌ بیمه‌گذار بوده‌ و یا در اختیار وی‌ قرار داشته‌ است‌ ارائه‌ می‌دهد. خسارات‌ وارده‌به‌ اموال‌ بیمه‌گذار که‌ ناشی‌ از علل‌ زیر باشد در تعهد بیمه‌گر است‌
خسارات‌ ناشی‌ از آتش‌سوزی‌، صاعقه‌، انفجار، سقوط هواپیما و عملیات‌ آتش‌نشانی
خسارات‌ ناشی‌ از سیل‌، باران‌، برف‌، بهمن‌، امواج‌ دریا و طوفان
خسارات‌ ناشی‌ از زمین‌ لرزه‌، نشست‌ زمین‌، جابجایی‌ (لغزش‌) لایه‌های‌ زمین‌ و صخره‌ها.
خسارات‌ ناشی‌ از سرقت‌ با شکستن‌ حرز و دزدی‌ ساده‌.
خسارات‌ ناشی‌ از عدم‌ مهارت‌، عدم‌ تجربه‌، اعمال‌ بدون‌ سوءنیت‌ و قصد بیمه‌گذار و همچنین‌ سهل‌انگاری‌کارکنان‌ وی‌.
خسارات‌ ناشی‌ از فشارهای‌ ایجاد شده‌ یا خلاء، ازهم‌ گسیختگی‌ نیروی‌ گریز از مرکز.
خسارات‌ ناشی‌ از ریزش‌ آوار، سایر عوامل‌ خارجی‌ و خسارات‌ در زمان‌ حمل‌ و نقل‌ کالا
غرامت‌صدمات‌جانی‌وبیماری‌واردبه‌ اشخاص‌ ثالث‌ اعم‌ از اینکه‌ منجر به‌ فوت‌ شده‌ یا نشده‌ باشد
خسارات‌ وارد به‌ اموال‌ اشخاص‌ ثالث
پرداخت‌ هزینه‌ از بین‌ بردن‌ ضایعات‌ ناشی‌ از حوادث‌ و خطرات‌ مورد بیمه

مواردی‌ که‌ خارج‌ از تعهد بیمه‌گر است‌ (استثنائات‌)
خسارات‌ ناشی‌ از عوامل‌ زیر خارج‌ از تعهدات‌ بیمه‌گر است
خسارات‌ ناشی‌ از اشتباه‌ در طرح‌ پروژه‌ (مگر در موارد خاص‌)، کاربرد مصالح‌ نامناسب‌ و قطعات‌ معیوب
خسارات‌ وارد به‌ ماشین‌آلات‌ و تجهیزات‌ ناشی‌ از شکست‌ مکانیکی‌ یا الکتریکی
خسارات‌ ناشی‌ از عمل‌ عمدی‌ و سهل‌انگاری‌ بیمه‌گذار و یا کارکنان‌ وی‌
خسارات‌ ناشی‌ از جرائم‌ قراردادی‌، تأخیرات‌ حادث‌ شده‌ در انجام‌ و تکمیل‌ پروژه‌ و عدم‌ اجراء یالغو قرارداد
خسارات‌ ناشی‌ از جنگ‌، هجوم‌، عمل‌ دشمن‌ خارجی‌، عملیات‌ خصمانه‌ جنگ‌ داخلی‌،یاغیگری‌، بلوا، انقلاب‌ یا قیام‌، شورش‌ و اعتصاب‌ کارگران‌
خسارات‌ ناشی‌ از توقیف‌، ضبط و مصادره‌ یا خرابی‌ اموال‌، یا زیان‌ وارده‌ به‌ آن‌ به‌ دستور دولت ‌محلی‌ یا قانونی‌ یا هر مقام‌ صلاحتیدار دیگر
خسارات‌ ناشی‌ از واکنشهای‌ هسته‌ای‌، آلودگیهای‌ مربوط به‌ تشعشعات‌ هسته‌ای‌ و رادیواکتیویته‌
توضیح‌ آنکه‌ مدت‌ بیمه‌نامه‌ تمام‌ خطر نصب‌، همزمان‌ با تخلیه‌ ماشین‌آلات‌ و اشیاء مورد بیمه‌ درمحل‌ نصب‌ شروع‌ می‌شود و تا پایان‌ عملیات‌ نصب‌ و راه‌اندازی‌ ادامه‌ خواهد داشت‌. بنابراین‌ در طول‌مدت‌ بیمه‌، هرگونه‌ کسری‌ و خسارات‌ وارد آمده‌ در مدت‌ زمان‌ انبارداری‌، نصب‌ و آزمایش‌، بهره‌برداری‌یا آزمایش‌ بار تحت‌ پوشش‌ بیمه‌ قرار دارد
و در ضمن‌ دوره‌ آزمایش‌ یک‌ پروژه‌ که‌ معمولا تا مدت‌ 4 هفته‌ است‌ نیز تحت‌ پوشش‌ بیمه‌ است
 

 

بقیه مباحث در ادامه مطلب

ادامه مطلب
1355 بار بازدید
علی
چهارشنبه 05 شهريور 1393 ، 16:21

ناگفته‌های  بیمه‌عمر از زبان دکتر مهدی فخارزاده

فروشنده بیمه‌عمر به خریدار، لطف می‌کند!

دکتر مهدی فخارزاده در دوم اردیبهشت سال 1301 شمسی به دنیا آمد و پس

از طی تحصیلات ابتدایی و دبیرستان به داشگاه تهران راه یافت. وی در سال 1325 در رشته حقوق، فارغ‌التحصیل شد. فخارزاده در همین سال عازم ایالات متحده امریکا شد و در آنجا در رشته اقتصاد به ادامه تحصیل پرداخت. وی پس از اتمام تحصیلات دانشگاهی خود از سال 1334 به‌عنوان واسطه فروش بیمه، فعالیت خود را در این صنعت آغاز نمود و تا سال 1339 ادامه داد. پس از آن به‌مدت 10 سال نماینده فروش بود و از آن پس به‌عنوان مدیر ارشد فروش در کمپانی معظم

MetLife

برگزیده شد. او تابه‌حال به این فعالیت خود ادامه داده است.فخارزاده در چندین نهاد و مؤسسه بیمه‌ای مختلف سمتهای اجرایی داشته و افتخارات و عناوین بسیاری را از آن خود ساخته است. وی هرساله قریب به 40 سخنرانی را در نقاط مختلف جهان درمورد شیوه‌های فروش بیمه‌های عمر ارائه می‌کند. فخارزاده جزو 10 فروشنده برتر دنیا در زمینه فروش بیمه‌های عمر است و در این زمینه، تألیفاتی نیز دارد.

دکتر فخارزاده در این اواخر به‌منظور احداث یک مجموعه‌ی آموزشی به کشور بازگشته بود که طی دو جلسه سخنرانی یکی در مشهد و دیگری در تهران، شیوه‌های موفقیت خود را بیان کردندکه در اینجا صحبتهای دکترفخارزاده را در اختیار شما قرار می‌دهیم که امیدواریم مورد توجه و استفاده شما قرار گیرد.

ادامه مطلب
1227 بار بازدید
علی
دوشنبه 03 شهريور 1393 ، 15:53

ادامه مطلب
1277 بار بازدید
علی
دوشنبه 03 شهريور 1393 ، 12:6

سوال این است:

بیمه عمر یا سپرده بانکی کدام بهتر است؟

پس‌ اندازکردن یا بهترین استفاده ‌از پول‌هایی که پس‌انداز کرده‌ایم، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های ماست. هر چقدر هم‌که شرایط سخت‌تر و تورم بالاتر رود، این دغدغه مهم‌تر می‌شود. پس بهتر است با برنامه پا به زمین پس‌انداز و سپرده‌گذاری بگذارید.
پس‌اندازکردن یا بهترین استفاده ‌از پول‌هایی که پس‌انداز کرده‌ایم، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های ماست. هر چقدر هم‌که شرایط سخت‌تر و تورم بالاتر رود، این دغدغه مهم‌تر می‌شود. اگر می‌خواهید بعد از مدتی از انتخابی که برای سرمایه‌گذاری پول‌تان داشته‌اید، پشیمان نشوید بهتر است با یک برنامه بلند مدت پا به زمین پس‌انداز و سپرده‌گذاری بگذارید.
 

بقیه مباحث در ادامه مطلب

ادامه مطلب
اطلاعات
x

*درباره سایت* بیمه دی نمایندگی 5137 در راستای معرفی انواع بیمه و بیمه عمر و سرمایه گذاری برای عموم مردم اقدام به راه اندازی این سایت نموده است و باتوجه به احساس نیاز روزافزون هموطنان برای داشتن بیمه نامه عمر مزایا و تسهیلات پیشرفته ترین بیمه عمر ارائه شده در ایران معرفی میگردد لطفا در صورت تمایل سئوالات و نظرات خودرا ارسال فرمایید.
پنل کاربری
x
عضو شويد
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
یا وارد حساب کاربری خود شوید :
نام کاربری :
رمز عبور :
رمز خود را فراموش کردید؟