close
تبلیغات در اینترنت
× بستن تبليغات
Code Center
بیمه آتش سوزی(بیمه دی)
قالب وبلاگ
تبلیغات
x

طراحی سایت بیمه

1245 بار بازدید
علی
چهارشنبه 05 شهريور 1393 ، 21:34

ظهور بیمه های اموال نتیجه طبیعی و منطقی نیاز انسان به حصول اطمینان و آرامش فکری در مقابل انواع خطراتی است که اموال او را در زندگی تهدید می نماید . بر این اساس وظیفه شرکتهای بیمه جبران خسارت وارده به بیمه گذاران می باشد . آتش سوزی از جمله خطرات بالقوه ای است که همواره انسان و فعالیتهای او را تهدید می کند . شرکت بیمه دی آمادگی دارد تا اطمینان خاطر شما هموطنان گرامی را در صورت بروز حوادث تأمین نماید .
انواع خطرات تحت پوشش بیمه آتش سوزی شرکت بیمه دی:
خطرات تحت پوشش بیمه آتش سوزی به دو دسته کلی تقسیم می شوند .
1- خطرات اصلی
2- خطرات تبعی ( اضافی )
الف – خطرات اصلی که بطور کلی تحت پوشش این بیمه نامه قرار دارند عبارتند از آتش سوزی ، صاعقه و انفجار .
ب _ اهم خطرات تبعی که میتوان با پرداخت حق بیمه متعلقه در بیمه نامه آتش سوزی تحت پوشش قرارداد عبارت است از :


•  زلزله و آتشفشان :
خسارتهایی که مستقیماً در اثر وقوع زلزله و آتشفشان و یا آتش سوزی همزمان با حوادث مزبور ایجاد شده باشد در این پوشش قابل تأمین می باشند . همچنین کلیه خسارتهای ایجاد شده ظرف 48 ساعت متوالی در طول مدت اعتبار بیمه نامه یک حادثه تلقی می گردد . خسارتهای غیرمستقیم ( مانند بی خانمانی ، تعطیلی موسسات بازرگانی ، قطع آب و برق و گاز ،‌بیکاری و امثالهم ) تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرند
•  سیل و طغیان آب :
هرگونه تغییر مسیر آب در رودخانه و یا خارج از مسیر اصلی که در اثر بارندگی و یا طغیان و یا هر دو آنها و یا شکستن سد باشد در اصطلاح بیمه ای سیل محسوب می شود . معمولاً باران های بسیار شدید در نقاط کوهستانی که دارای شیب تند می باشند باعث جاری شدن سیل می گردد . این بارندگی ها در نقاط پست باعث بوجود آمدن تنداب شده که از نظر ماهیت با سیل متفاوت
می باشد .
•  طوفان و گردباد :
طوفان بعلت خاصیت تهاجمی و فاجعه آمیزی که دارد ، همواره زیانهای هنگفتی به بیمه گران تحمیل کرده است . بیمه گران ، یا طوفان را بر مبنای تعریف مندرج در شرایط خصوصی و یا بر مبنای عرف و مقررات علوم هواشناسی تعهد می نمایند .
تعریف طوفان : بادهای نسبتاً شدید که معمولاً با شن ، باران ،‌رگبار ،‌ برف و تگرگ همراه بوده و در مواردی منجر به تخریب می گردد را طوفان می گویند مشروط بر اینکه سازمان هواشناسی وقوع آنرا تأیید نماید .
•  ترکیدگی لوله آب :
خسارتهای آبدیدگی وارد به مورد بیمه ناشی از ترکیدن و لبریز شدن تانکها ،‌ جداشدن اتصالات لوله های آب و فاضلاب ، تأسیسات و سایر دستگاههای آبرسانی و یا لوله کشی که در محل مورد بیمه نصب شده باشد .
•  ضایعات ذوب برف و آب باران :
خسارات ناشی از باران یا ذوب برف و تگرگ در محل مورد بیمه مشروط بر آنکه آب از طریق بام و یا گرفتگی لوله های فاضلاب و یا لبریز شدن آب روشیروانی و یا ناودانها به محل مورد بیمه نفوذ کرده باشد.

•  سقوط هواپیما و هلی کوپتر
تعهد بیمه گر جبران خسارتهای وارده ناشی از سقوط هواپیما یا پرتاب اشیاء و قطعاتی از هواپیماست .
•  آشوب ، بلوا ، اعتصاب و قیام :
تعهد بیمه گر پرداخت خسارت مستقیم وارد به اموال بیمه شده ناشی از شورش و آشوب است .
•  هزینه پاکسازی :
معمولاً پس از بروز آتش سوزی ، سیل یا زلزله ، هزینه ای بابت پاکسازی محل توسط بیمه گذار پرداخت می گردد که در مورد واحد های صنعتی رقم قابل توجهی را شامل می شود . این هزینه اگر جزئی باشد و مبلغ بیمه شده تکافو کند بیمه گر پرداخت می نماید ولی اگر سنگین باشد فقط در صورت قید در بیمه نامه و پرداخت حق بیمه مربوطه قابل پرداخت خواهد بود .
•  برخورد جسم خارجی :
خطر برخورد ناشی از هرگونه اجسام خارجی که در تملک بیمه گذار نباشد با مورد بیمه را تحت پوشش قرار
می دهد .
•  شکست شیشه :
شکستن عبارت است از ترکی که کلیه ضخامت شیشه را در بر گرفته باشد .
•  ترکیدگی ظروف تحت فشار صنعتی :
یکی از خطرات منجر به خسارت ، به ویژه در مراکز صنعتی ، مربوط به ترکیدگی ظروف تحت فشار است . ظروف تحت فشار انواع دیگ بخار ، مخزن هوای فشرده ، دیگ آب داغ ،‌ مخازن گاز مایع ، کپسول اکسیژن و نیتروژن و مانند آنها را در بر می گیرد . در اثر انفجار آن خسارات وارده به سایر نقاط واحد صنعتی پرداخت شده و خسارات وارده به ظروف تحت فشار جزء استثنائات است . در صورت خرید این پوشش بیمه ای خسارت وارده به خود ظروف نیز در اثر ترکیدگی و تلاشی آن پرداخت می گردد .
•  سرقت با شکست حرز :
بیمه سرقت از این لحاظ با شکست حرز محدود و مقید شده است که هدف آن جبران زیان ناشی از سرقت هایی است که اشخاص کاملاً خارج از محل مورد بیمه و تقریباً بدون ارتباط نزدیک با بیمه گذار انجام می دهند .
•  رانش ، ریزش و فروکش زمین :
ریزش ، به معنی حرکت و لغزش قطعه زمینی کوچک تحت تأثیر قوه گرانش .
رانش ، به معنی حرکت لایه های رسوبی غیرمتراکم و متراکم بر روی سطح شیبدار که به دلایلی مانند زمین لرزه و یا راهسازی به سمت پایین حرکت کرده و یا ناپایدار شده اند .
و سایر خطرات تبعی که به فراخور نیاز بیمه گذار با بررسی بیمه گر تحت شرایط خاص قابل ارائه خواهد بود مانند سنگینی برف ، تگرگ ، شرایط جایگزینی یا بازسازی ، نوسانات برق .

انواع بیمه نامه از لحاظ سرمایه :
1- بیمه نامه قطعی (‌سرمایه ثابت )
در این نوع بیمه نامه ها ، بیمه گذار مبلغ ثابتی را بعنوان مبلغ بیمه شده پیشنهاد می کند و بیمه گر خسارت احتمالی وارده به اموال مورد بیمه را حداکثر تا سقف مندرج در بیمه نامه جبران می نماید .
2- بیمه نامه اظهارنامه ای ( سرمایه شناور )
شرایط فوق برای متناسب کردن حق بیمه با میزان موجودی کالا در انبار تهیه شده است به عبارت دیگر با توجه به اینکه میزان موجودی کالا در انبارها و فروشگاهها در نوسان است برای جلوگیری از بیمه به قیمت بیش از ارزش حقیقی مورد بیمه یا کم بیمه شدگی بیمه نامه به صورت اظهارنامه ای صادر می گردد . در واقع این شرط باعث می شود که بیمه گذار متناسب با میزان موجودی کالای خود در طی مدت بیمه نامه حق بیمه پرداخت نماید
انواع بیمه نامه از لحاظ ذینفع :
1- بیمه نامه عادی : که در آن ذینفع بیمه نامه بیمه گذار می باشد و یا هر شخصی که در فرم پیشنهاد نام او بعنوان ذینفع درج شده باشد مشروط به اینکه در مورد بیمه دارای نفع بیمه ای باشد .
2- بیمه نامه مرهوناتی : که در آن بانک وام دهنده بعنوان ذینفع وثیقه ای که در رهن بانک قرار می گیرد معرفی می گردد .
تعیین ذینفع در بیمه نامه در واقع شناسایی گیرنده وجه خسارت می باشد . 

الحاقیه :
الحاقیه سندی است که به موجب آن قرارداد بیمه تکمیل و یا تغییر می یابد . بعبارت دیگر هر نوع تغییری در مفاد قرارداد باید با موافقت بیمه گر و با صدور الحاقیه صورت گیرد . الحاقیه جزء لاینفک بیمه نامه تلقی شده و معتبر خواهد بود .

1-برای باز کردن فایل هایی که دانلود میکنید از دو نرم افزار winrar و اگر باز نشد notepad استفاده کنید.

2-شما نظر دهید ما هم مشکلات شما را که در نظرات مطرح کرده اید برطرف میکنیم. لطفا اگر مشکلی دارید یا نظری درمورد مطلب دارید در نظرات مطرح کنید تا موجب اشتیاق نویسندگان شود.نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
اطلاعات
x

*درباره سایت* بیمه دی نمایندگی 5137 در راستای معرفی انواع بیمه و بیمه عمر و سرمایه گذاری برای عموم مردم اقدام به راه اندازی این سایت نموده است و باتوجه به احساس نیاز روزافزون هموطنان برای داشتن بیمه نامه عمر مزایا و تسهیلات پیشرفته ترین بیمه عمر ارائه شده در ایران معرفی میگردد لطفا در صورت تمایل سئوالات و نظرات خودرا ارسال فرمایید.
پنل کاربری
x
عضو شويد
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
یا وارد حساب کاربری خود شوید :
نام کاربری :
رمز عبور :
رمز خود را فراموش کردید؟